Jelikož dnes rodiny jen málokdy bydlí pohromadě, bývá obtížnější pravidelně se scházet. Často se to podaří pouze na Vánoce a občas párkrát do roka. Starým lidem, kteří s příchodem důchodu symbolicky odchází ze společnosti do svého soukromí, v krajním případě až do izolace 1, může proto v životě vzniknout velká mezera. Pro veřejnost se stávají anonymními důchodci a své blízké mají daleko. Mnoho z našich babiček a dědečků trpí pocitem osamění, přičemž odloučení od rodiny bývá uváděno jako jeden z hlavních faktorů.2

Osamocení ale nebývají jen oni. Protože babičky a dědečkové dokáží vytvářet prostředí a půdu pro jedny z nejkrásnějších dětských zážitků, mají v životě všech dětí jedinečné místo. Tajné lumpárny s dědou a voňavé pečení s babičkou nikdo jiný nenahradí, a je proto škoda, že v Čechách s dětmi pravidelně tráví čas jen asi 60% prarodičů 3

Možná právě proto je projekt Seznamte se tak milý. Nabízí totiž rodinám, kterým v životě nějaká babička a děda chybí, možnost si je najít, a vyplnit tak onu velkou mezeru. Dává současně osamělým babičkám a dědečkům novou šanci dát někomu to nejlepší, co mají. Dává jim šanci pro někoho se rozdat, poskytnout útěchu i dobrou radu. Stát se takto součástí nové rodiny je díky portálu seniorum.cz šancí napéct dobroty a znovu se těšit.

Samotné inzeráty mluví vlastně za vše. Lépe než cokoli jiného nám totiž dokazují, že bez babiček a dědečků to prostě není ono.

 

Mladá rodina hledá babičku a dědečka Přejeme hezký den všem, kteří navštívili tyto stránky. Jsme mladá rodina s ročním chlapečkem, a velmi nám schází hodná a laskavá babička, a hodný laskavý dědeček. Rádi bychom v životě našli pro nás a pro našeho synka laskavé citové zázemí, které dokáží děti prožít ve vztahu s babičkou a dědečkem. Děkujeme všem za odpovědi, rádi odpovíme.

Hledáme babičku nebo dědečka Pro 3 školáky ve věku 8,9 a 11 let. Sama jsem zažila se svými “babi a dědou to nejpěknější, co mi život dal, je mi moc líto,že to nemůžu svým dětem dopřát.

Babička pro velkou rodinu Máme čtyři kluky od 1 do 11 let, kteří nikdy nepoznali své babičky. A my čím dál tím víc víme, že děti potřebují nejen naši generaci, ale i tu starší. A i mně už přes čtvrt století chybí žena o generaci starší, třeba jen proto, že ten pohled na život může být úplně jiný. Nehledáme hlídání, ale další generaci do naší rodiny.

babička pro mé děti Dobrý den, jsme čtyřčlenná rodina – tatínek, maminka a dvě děti. Ondráškovi jsou 3 roky, Karolínce 1,5let. Ještě máme pejska Dárečka, kterého jsme “zdědili” po prababičce. Bohužel nám zemřely obě babičky, které nám moc chybí. Nám rodičům chybí vlídné, povzbudivé slovo a dětem chybí láskyplná péče, kterou umí dát dětem pouze babička či dědeček. Budeme rádi, když budeme moci trávit čas s někým, kdo o to bude stát. 

Hledáme babičku Dobrý den, Jsme mladá rodina s 13-ti měsíční dcerou. Bydlíme v Kroměříži a chybí nám tu další bližší “rodina.” Ráda bych své dceři dopřála hodnou milou babičku, když bude i s dědečkem jedině dobře, která by pro ni byla jako Babička od BN. Učila ji ty vzácnosti, které se v dnešní době vytrácí a hlavně měla ji ráda a “rozmazlovala” ji jak to prarodiče dělají… Rádi také vypomůžeme. Děkujeme za zprávy:-)

Hledáme prarodiče:-) Jsme mladá rodina s dvěma skvělýma klukama (4 a 2 roky) a chybí nám hodná babička a dědeček, kteří s námi budou rádi trávit svůj čas. Ozvěte se, budeme všichni moc rádi.

Hledáme babičku nebo dědečka nebo obojí Dobrý den, jsme rodina se 3 synky (poslednímu synovi je 1 týden) a moc nám chybí babička k dětem. Jsme na všechno sami. Jsme rodina aktivní, rádi jezdíme na výlety, máme domeček, ale našim dětem je velmi smutno a babička případně i s dědečkem jim moc chybí. Nedokážeme dětem zprostředkovat zážitky, které by mohly s prarodiči zažít a naučit se od nich. Pokud by se tady našli nějaká babička (s dědou, nebo bez dědy) moc rádi vám ve vašem životě v rámci možností na oplátku i my vypomůžeme.děkuji za případné odpovědi. 

Hledáme babičku pro 3,5 letou holčičku Dobrý den, jsme malá rodina s tříapůlletou holčičkou. Tátu máme často v zahraničí, kde žije jedna naše babička. Ta druhá zase bydlí na druhém konci republiky, takže se s nimi vídáme poměrně málo. Čas strávený s nimi je však velmi krásný a mrzí nás, že vzhledem ke vzdálenostem nemůžeme dopřát naší dceři “babičkovské chvíle” častěji. Proto bychom rádi našli nějakou takovou “pražskou babičku”, kterou by bavilo zažívat s námi dětská dobrodružství.

Hleda se babička 🙂 Dobrý den, ráda bych touto cestou našla pro svou dcerku (15 měsíců) hodnou babičku a tak trochu i pro sebe maminku, která mi celý život moc schází. Jsme z Prahy 9, ale klidně rády dojedeme i mimo Prahu. Není nic ideálnějšího než babička se zahrádkou nebo co to má kousek do přírody 🙂 Můžeme se vzájemně těšit a pomáhat si. Těšíme se 🙂 4

 

 

1 BRÁZDILOVÁ, Lenka. Fenomén izolace a osamělosti z pohledu seniorské populace. Brno, 2012. Diplomová práce. Masarykova Univerzita. Vedoucí práce PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D.

2 Ibid.

3 HAMPLOVÁ, Dana. Hlídání vnoučat českými prarodiči v mezinárodním srovnání. Praha, 2014. Sociologický ústav AV ČR

4 Seznamte se: Mezigenerační seznamka. Seniorum.cz: portál nejen pro seniory [online]. Občanské sdružení Život90 [cit. 2015-12-09]. Dostupné z: http://www.seniorum.cz/seznamtese/

Jednotlivé inzeráty jsou zveřejněny se souhlasem občanského sdružení Život90 a byly jen minimálně upraveny z důvodů uchování soukromí. 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest